4. ledna 2014

Každodenní radodárnost #6

Dneska jsem měl den, kdy jsem byl s maminkou nakupovat potraviny. Maminka mi řekla, že za tu dobu, co jsem tady, jsem mohl sníst tak 50 kilogramů citrusů. Nebo možná říkala dvacet. Já teď nevím. Dvacet dává asi větší smysl, protože skoro 4 kila citrusů denně fakt nedám. Možná říkala i třicet. Já nevím. No chtěl jsem tím říct, že místo jablek jsem se začal živit citrusema. No a jelikož mi došly, tak jsme si s maminkou řekly, že půjdeme na procházku do Lídlu, protože je to príma, když se chodí na procházku do Lídlu. Vzal jsem si teda maminčin čapec, i když už je to vlastně můj čapec. A taky jsem měl brýle, takže jsem vypadal moc chytře.

No nic moc zajímavého se nám za celou dobu nestalo. Hlavně proto, že jsme tam byly skoro opuštěné a tak nešla dělat ostuda. Ale pak na konci se samozřejmě poštěstilo. Před náma u kasy byl nějaký pán, co si kupoval salám. No a ten pán zaplatil a odcházel a u východu jsou takové ty brány, které hlídají, jestli jste něco neukradli. No a ta brána začala houkat, když jí ten pán procházel. Prostě brána dělala, že pán krade.

A paní pokladní mu nevzrušeně povídá, že to dělá ten salám. Že je to jako v pohodě, že "ty salámy to prostě někdy dělaj". No byl jsem nadšen. Maminka taky (pak po kom to zjitření smyslů hovadinama mám). Ihned se paní pokladní začala ptát, jestli budeme taky houkat. Paní pokladní jí řekla, že asi ne, protože to dělají ty salámy a my žádný salám nemáme. Pak tam doběhl sekuritychlápek, co se na nás s maminkou divně díval, když jsme do šopu vkročily. Já jsem si ho teda nevšml, ale upozornila mě na to maminka. A tak jsem hlasitě zahalekal, že dáma v klobouku přece nekrade i přesto, že má na hlavě čapec.

No tak ta paní pokladní mu řekla, že jako cajk, že zase salám. A ten chlap řekl jenom "salám" a odešel. Mohl ještě říct, že dáma s kloboukem nekrade, ale asi mě teda neslyšel. No a to už jsme byly s maminkou namarkované a maminka platila. No a jelikož paní pokladní řekla, že asi nebudeme pípat (tedy naznačila jistou neurčitost), bral jsem z našeho košíku jednotlivé věci a probíhal s nima tou bránou, protože jsem si chtěl taky zapípat. Ale bohužel nic nepípalo a tak jsme to daly normálně to tašek a vysypaly jsme se dveřma ven.

Dnešní radodárnost zní: Pokud chcete v šopu pípat, kupte si salám.

Žádné komentáře:

Okomentovat